יצוג משפטי וגישור בגירושין וענייני משפחה


054-4546844 phone-icon

תביעה עבור מזונות ילדים באמצעות עו"ד

תביעת מזונות נועדה להבטיח את עתידך הכלכלי ולדאוג שיהיה לילדים את כל מה שהם צריכים

מה חשוב לנו כשאנחנו מתגרשים? בגדול שני דברים – האחד, להבטיח את העתיד הכלכלי שלנו. השני, שלילדים שלנו יהיה את כל מה שהם צריכים. להבטיח את העתיד הכלכלי, זה אומר שיהיה לי כסף כדי לחיות בכבוד, כדי לחיות כמו שהייתי רוצה, שאדע שגם אחרי הגירושין אהיה במצב כלכלי טוב. מבחינת הילדים, זה אומר שאוכל לפרנס אותם, שיהיה להם את כל מה שהם צריכים, את כל הדברים שהם רגילים אליהם. שיהיה להם טוב ושחלילה לא יפגעו. אם עד היום אנחנו והילדים התקיימנו ברמת חיים סבירה, אנחנו רוצים שזה יהיה המצב גם אחרי שמתגרשים.

תביעת המזונות היא קריטית לעתידך ולילדים שלך

תביעת המזונות היא שתקבע כמה כסף יהיה לך ולילדים שלך. מזונות זה סכום כסף שאמור לשמש לסיפוק צרכי הילדים. בדרך כלל, נקבע סכום מסויים שהאב צריך להעביר לאם מדי חודש. אם הסכום גבוה מדי, הנטל הכלכלי על האב גדול מדי וקשה לו לפרנס את עצמו. אם הסכום נמוך מדי, הוא לא מספיק כדי לספק את כל צורכי הילדים, מצב שפוגע בילדים אך גם פוגע באם שכן הנטל הכלכלי עליה יהיה גדול מדי ויהיה לה קשה לפרנס גם את עצמה.
לכן חשוב שסכום המזונות יהיה מאוזן – כזה שיאפשר לכל הצדדים במשפחה לכלכל את עצמם ולחיות בכבוד. נשים רבות חושבות שהדרך הנכונה לנהל תביעת מזונות היא לדרוש תשלום גבוה ככל האפשר. אך זו טעות – אם נטל התשלום על האב יהיה גדול מדי, בסופו של דבר הוא לא יוכל לעמוד בו, הוא עלול לקרוס וזה יפגע בסוף גם בילדים ובאם עצמה. גברים רבים חושבים שעליהם לשאוף לשלם כמה שפחות או אפילו להתחמק מתשלום ככל יכולתם. גם זו טעות קשה, שכן הפגיעה הישירה היא בילדים. הפגיעה היא לא רק כלכלית אלא גם בקשר שבין הילדים לבין האב.
חשוב להבין שרווחתם ושלומם של הילדים שלכם קשורה קשר הדוק למצב הכלכלי של שני ההורים. אם לצד אחד יש כסף בשפע והצד השני מתקיים בדוחק, לילדים לא טוב.

איך צריך לנהל תביעת מזונות?

חשוב לזכור שתביעת המזונות היא רק חלק ממכלול הליכי הגירושין. יש בגירושין נושאים נוספים. למשל, משמורת – איפה הילדים גרים ואיזה חלק מהזמן הם אצל אמם או אצל אביהם? לנושא זה יש השלכה על גובה תשלום המזונות. לפי גישת חלק מהשופטים לאחרונה, אם הילדים במשמורת משותפת ושני ההורים מרוויחים אותו דבר, יש לצמצם את תשלומי המזונות מהאב לאם באופן משמעותי. כמו כן, הליכי גירושין כוללים גם תביעות בענייני רכוש וגם נושא זה משפיע על המזונות. אישה שמקבלת חלק גדול יותר מהרכוש, תוכל להתגמש בתשלומי המזונות.
לכן ניהול תביעת המזונות קשור בניהול התביעות האחרות ומושפע מהן. אך בכל מקרה, חשוב שתביעת המזונות תנוהל בצורה מאוזנת וחכמה כדי להשיג את התוצאה עליה דיברנו – לספק את צרכי הילדים תוך כדי כך שמאפשרים לשני ההורים להתקיים בכבוד, למען טובתה של המשפחה כולה. הדרך הטובה ביותר להגיע לתוצאה הזאת היא לנהל את התביעה תוך חתירה להסכם.

איך מגיעים להסכם כשאין הסכמה?

הכי טוב לסיים הליכי גירושין בהסכם. אבל הרבה פעמים בתחילת הדרך אין לך עם מי לדבר או שאין יכולת להידבר בהגיון, בגלל שבצד השני יש רגשות סוערים או תפיסות שגויות שמביאות לדרישות בלתי הגיוניות. כדי להגיע להסכם בכל זאת, צריך לייצר את התנאים להסכם. את זה עושים על ידי כך שמגישים לבית המשפט תביעות בהליכי גירושין שבנויות כך שיורידו את הצד השני לקרקע המציאות. זאת מבלי להתלהם ולהכפיש שלא לצורך, כך שניתן יהיה להידבר בהמשך. ניהול חכם ואחראי כזה של הליכי הגירושין שלך, כולל תביעת המזונות, הוא בעל סיכוי גבוה להוביל לסיום הסכסוך בהסכם, תוך זמן קצר לאחר תחילת ההליכים, דבר שיחסוך לך הרבה זמן, כסף ועוגמת נפש.

איך עושים את זה?

זו אומנות של ממש שמעטים יודעים אותה, המצריכה שילוב של כישורים משפטיים מקצועיים יחד עם רגישות וחוכמת חיים. זה מצריך ניהול מקצועי, חכם, שקול ואחראי של הליכי הגירושין כולל תביעת המזונות, על ידי עורך דין מנוסה ומומחה בגירושין ודיני משפחה. ניהול נכון כזה של ההליכים, נעשה אחרי שעורך הדין יושב איתך, לומד היטב את הנתונים של המקרה שלך ומתווה אסטרטגיה כוללת לגירושין שתשיג לך את התוצאות הטובות ביותר שאפשר, בהתבסס על המטרות שלך. זה תהליך שמתחיל בפגישת ייעוץ ראשונית, ממשיך בקביעת אסטרטגיה כאמור, בהגשת ההליכים הנכונים לבית המשפט, ומסתיים בהסכם הוגן ומהיר.

איך מתקדמים מכאן?

אני מזמין אותך לקבוע איתי פגישת ייעוץ ראשונית. בפגישה אוכל לענות על כל שאלה שיש לך, אספק לך מידע בעל ערך רב הדרוש לך לגבי תביעת המזונות ולגבי הליכי הגירושין בכלל ואוכל להתחיל לגבש יחד איתך את האסטרטגיה הנכונה לגירושין שלך.

לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית אני מזמין אותך ליצור איתי קשר בטלפון 054-4546844 או באמצעות מילוי הטופס שלמטה כדי שאוכל ליצור איתך קשר.

 

לפגישת ייעוץ ראשונית
חייגו 054-4546844
או מלאו את הטופס: