יצוג משפטי וגישור בגירושין וענייני משפחה


054-4546844 phone-icon

שירותי המשרד

תחום המומחיות והעיסוק העיקרי והמרכזי של משרדנו הוא יצוג וטיפול בהליכי גירושין. משרדנו מספק שירות מקיף וכולל בכל הקשור להליכי הגירושין, החל משלב היעוץ הראשוני ללקוח, דרך יצוג הלקוח בהליכים השונים בבית המשפט ועד לסיום הליכיהגירושין. בנוסף, משרדנו עוסק בכל תחומי דיני המשפחה והירושה ובתחומים משיקים נוספים.

סדנה חדשה ויחודית – ״לצמוח מהגירושין״

תהליך הגירושין יכול להיות קשה מאוד, במיוחד כשהוא נעשה שלא בהסכמה ובאמצעות הליכים משפטיים. איך הופכים את המשבר הזה מחוויה קשה ושוחקת להזדמנות לצמיחה?
בדיוק בזה ממוקדת סדנה חדשה שאני מנחה ושמה ״לצמוח מהגירושין״. מדובר בסדנה לאנשים בהליכי גירושין שמאפשרת להפוך את תהליך הגירושין למנוף לצמיחה אישית ומימוש עצמי.
חשוב להדגיש שהסדנה אינה כוללת ייעוץ משפטי ולא ינתן על ידי למשתתפי הסדנה שירות משפטי כלשהו.
את הסדנה אני מנחה בכובעי המקצועי כיועץ מומחה למשפחה (M.A בלימודי משפחה). אתם מוזמנים לקרוא עוד על הסדנה בקישור המצורף למטה ואם זה רלבנטי עבורכם, פנו אלי באמצעות הטופס בסוף הדף. אם לדעתכם זה רלבנטי עבור אחרים שאתם מכירים, שתפו אותם.
הנה הלינק:

לחצו כאן כדי לקרוא עוד על סדנת ״לצמוח מהגירושין״

ייעוץ למתלבטים אם להתגרש או לא

מבין כל הפונים אלי, לא כולם בטוחים שהם רוצים להתגרש. יש רבים שעדיין מתלבטים – האם להתגרש או לא? עורך הדין הרגיל העוסק בדיני משפחה, יכול לכל היותר לתת לאנשים אלו ייעוץ משפטי כללי, להמתין עד שיקבלו החלטה לגבי ההתלבטות שלהם ולחכות שיחזרו אליו במידה והחליטו להתגרש. אין לו כלים לסייע בפתרון ההתלבטות עצמה.

כאן בא לידי ביטוי הייחוד שלי: בנוסף להיותי עורך דין אני גם יועץ מומחה למשפחה (בעל תואר שני – M.A. בלימודי משפחה). לאור ניסיוני הרב בתחום ובשילוב הידע המשפטי והכלים המקצועיים כיועץ משפחתי, פיתחתי שירות ייחודי שמטרתו לסייע בפתרון ההתלבטות אם להתגרש או לא, לאותם אנשים שהדבר רלבנטי עבורם.

היות וההחלטה אם להתגרש או לא היא הרת גורל ויש לה השלכות רבות (משפטיות, כלכליות, רגשיות, הוריות ועוד) לשנים רבות קדימה, והיות ורוב המתלבטים נמצאים בסערת רגשות שמקשה עליהם לקבל החלטה נכונה בעניין זה, או שהם מוצפים בפחדים שמשתקים אותם ותוקעים אותם במקום, המטרה של השירות היא לאפשר לקבל החלטה אם להתגרש או לא, מתוך מקום של עוצמה ובהירות ותוך זמן קצר יחסית. לחצו כאן כדי לקרוא עוד על השירות הייחודי הזה.

יצוג בהליכי גירושין

המשרד מטפל בכל ההיבטים של הליכי הגירושין. הליכי גירושין אופייניים בישראל כוללים מספר תביעות ומתנהלים בשתי ערכאות: בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. תביעות הנמצאות בסמכותו היחודית של בית הדין הרבני הן תביעת גירושין, תביעת שלום בית, ותביעות כתובה. תביעות הנמצאות בסמכות מקבילה הן של בית הדין הרבני והן של בית המשפט לענייני משפחה הינן תביעת משמורת והסדרי ראיה, תביעת מזונות ילדים, תביעה למזונות אישה, ותביעות לאיזון משאבים ותביעות כספיות ורכושיות שונות בין בני הזוג.

הטיפול בתיק גירושין כולל כמה שלבים:

פגישת יעוץ ראשונית: השלב הראשון הוא פגישת יעוץ ראשונית עם הלקוח, בה אני מקשיב לסיפורו של הלקוח ושואל את השאלות הרלבנטיות על מנת לקבל תמונת מצב ולאבחן את מצבו האישי והמשפטי של הלקוח, רצונותיו, צרכיו והאפשרויות העומדות בפניו. היעוץ משמש בסיס לקביעת האסטרטגיה בתיק הגירושין ממנה נגזרות הפעולות שאני נוקט למען הלקוח וכן מספק ללקוח מידע חיוני ומעין "מפת דרכים" לתהליך הגירושין, באופן מיידי.

קביעת אסטרטגיה: השלב השני הוא קביעת האסטרטגיה בתיק הגירושין, בהתחשב בנתוני הלקוח, צרכיו ורצונותיו והמטרות שהלקוח מגדיר, כלומר הגדרת היעדים שברצון הלקוח להשיג וה- "תמונה הסופית" בה ירצה לראות את עצמו בסוף תהליך הגירושין. קביעת האסטרטגיה כוללת בין היתר החלטה באילו הליכים אנו עומדים לנקוט, אילו תביעות נגיש ולאיזו ערכאה – האם לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה.

בקשה ליישוב סכסוך: כיום לפי החוק החדש בדיני משפחה שנכנס לתוקף ב- 17 ליולי 2016 (חוק להסדר התדיינויות במשפחה), לא ניתן להגיש מייד תביעות בענייני גירושין לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, אלא יש להגיש תחילה "בקשה ליישוב סכסוך". מטרת ההליך היא לנסות ולהביא את הצדדים לסיום הסכסוך ביניהם בדרך חלופית במקום הליכים משפטיים, כגון באמצעות גישור, מו"מ וכו'. החשיבות הגדולה היא להגיש את הבקשה ראשון, כך שאם הליך יישוב הסכסוך לא מצליח או שאין שיתוף פעולה מהצד השני, נוכל אנחנו לבחור אילו תביעות להגיש ולאיזו ערכאה, לפי האסטרטגיה שקבענו. למרות שהליך יישוב הסכסוך הוא עדיין לא הליך משפטי ממש, יש לו השפעה רבה ולעיתים מכרעת על התוצאה הסופית של הליכי הגירושין. לכן, הליווי והייעוץ המשפטי במהלך התהליך הוא קריטי. על מנת לקרוא עוד על החוק החדש, תהליך יישוב הסכסוך וחשיבות הייצוג במהלכו – קראו מאמר שכתבתי לאחרונה בנושא. אם הליך יישוב הסכסוך מצליח, מנסחים הסכם גירושין אשר נחתם על ידי הצדדים ומאושר כפסק דין על ידי בית המשפט ובכך מסתיים התהליך. אם הליך יישוב הסכסוך לא מצליח, עוברים לשלב התביעות.

הכנת התביעות: השלב השלישי הוא הכנת התביעות עליהם החלטנו. שלב זה כולל שתי משימות: המשימה הראשונה היא בניית הטענות בשם הלקוח ברמה העובדתית וברמה המשפטית, כולל איסוף החומר הרלבנטי ועיבודו, לרבות חומר ראיות (מסמכים ועדויות) הנחוץ לשם הוכחת טענותיו של הלקוח. במידת הצורך, אנו נעזרים בבעלי מקצוע נוספים לשם איסוף החומר וביסוס טענותיו של הלקוח, לרבות חוקרים פרטיים, מומחים אקטוארים ופיננסיים, מטפלים ומומחים רפואיים וכד'. המשימה השניה היא הכנת כתבי הטענות השונים והגשתם לבית הדין או לבית המשפט. בניסוח כתבי הטענות אני מקפיד על ענייניות ובהירות, תוך טיעון תקיף וחד למען מיקסום זכויותיו של הלקוח אך מבלי להשמיץ ולהכפיש את הצד שכנגד שלא לצורך וללא ביסוס. מנסיוני, טיעון שכזה משיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח. ניסוח כתבי הטענות נעשה בידיעת הלקוח וכל נוסח נמסר ללקוח לעיונו ולקבלת הערותיו לפני הגשתו לבית המשפט.

פעמים רבות יחד עם התביעות השונות מוגשות גם בקשות למתן סעדים וצוים זמניים כדי להגן על זכויות הלקוח באופן מיידי ולמנוע קביעת עובדות בשטח על ידי הצד שכנגד. סעדים זמניים ומיידיים כאלו הם למשל צוי עיקול, צוי מניעה וצוי עשה (למניעת הברחת רכוש למשל), צוי עיכוב יציאה מהארץ (למניעת התחמקות של הצד שכנגד ממשפט או מתשלום מזונות למשל), צו להגבלת שימוש בנכס (למשל לגבי נכסים בחו"ל) ועוד.

יצוג והופעה בבית המשפט: השלב הרביעי הוא יצוג הלקוח והופעה מטעמו בבית הדין ובבית המשפט, לרבות התמודדות עם כתבי הטענות של הצד שכנגד, הכנת הלקוח והעדים מטעמו לקראת מתן עדות בבית המשפט או הופעה בפני בית הדין וניהול משא ומתן מול הצד שכנגד כאשר הדבר רלבנטי. כל זאת עד לסיום ההליכים בין אם בהסכם עם הצד שכנגד ובין אם בפסק דין של בית הדין או בית המשפט.

הליכי ערעור: השלב החמישי הוא טיפול בהליכי ערעור ככל שיש בהם צורך מבחינתנו או ככל שאלו ינקטו על ידי הצד שכנגד, ויצוג הלקוח בהליכים אלו, בין אם בפני בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון או בית הדין הרבני הגדול או בהליכי בג"צ נגד בית הדין הרבני.

ליווי אישי צמוד: לאורך כל הדרך אני מלווה את הלקוח ליווי אישי וצמוד. אני מסביר כל דבר ודבר בלשון בני אדם פשוטה ובהירה, כך שללקוח ברור בכל שלב מה הולך לקרות ולמה עליו לצפות. אני קשוב למצבו הרגשי של הלקוח ולמצוקותיו ומשמש לא רק מומחה משפטי, אלא גם אוזן קשבת ומקור להכלה ותמיכה בלקוח. אני מעמיד את הלקוח במרכז ורואה את צרכיו במובן הרחב ביותר, גם הרגשי ולא רק הכספי. אני מאמין שבתחום המשפחה היעוץ והטיפול צריך להיות שקול ואחראי, לא מתלהם ולא אגרסיבי שלא לצורך, תוך מודעות לכך שמדובר במערכת משפחתית שלמה הכוללת גם את ילדיו של הלקוח, אשר רווחתם היא בעלת חשיבות עליונה.

לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית התקשר/י אלי טלפונית או באמצעות מילוי הטופס שלמטה כדי שאוכל ליצור עמך קשר.

לפירוט נוסף של התביעות השונות הכלולות בהליכי הגירושין – לחץ/י כאן

בנוסף לטיפול בהליכי גירושין, משרדנו עוסק בכל תחומי דיני המשפחה והירושה ובתחומים משיקים נוספים.

לקריאה על שירותים נוספים אלו שמספק המשרד לחץ/י כאן

 

לפגישת ייעוץ ראשונית
חייגו 054-4546844
או מלאו את הטופס: