יצוג משפטי וגישור בגירושין וענייני משפחה


054-4546844 phone-icon

שירותים נוספים בתחום דיני המשפחה והירושה

בנוסף ליצוג וטיפול בתיקי גירושין, משרדנו מומחה בתחומים נוספים בדיני משפחה וירושה ומספק שירותים רבים ומגוונים בתחומים אלו. בין היתר מספק משרדנו את השירותים הבאים:

– גישור לקראת גירושין
– תביעות בין קרובי משפחה הנובעות מסכסוך במשפחה
– תביעות אבהות
– יעוץ, ניהול משא ומתן ועריכת הסכמים בתחום דיני המשפחה, לרבות הסכמי קדם נישואין, הסכמי ממון, הסכמי הורות וחיים משותפים, הסכמי גירושין, הסכמי מתנה והעברות רכוש בין קרובי משפחה ועוד.
– דיני ירושה – יעוץ בתכנון ירושה, עריכת צוואות, בקשות לצו ירושה וצו קיום צוואה, היצוג וטיפול בהתנגדויות לקיום צוואה, הליכים בפני הרשם לענייני ירושה ובית המשפט לענייני משפחה, עריכת הסכמים בין יורשים ועוד.

להלן פירוט חלקי של שירותים אלו.

גישור

משרדנו מנהל הליכי גישור בין בני זוג העומדים להתגרש ואשר מעוניינים ומסוגלים להגיע להסכמות ביניהם בקשר לכל הנושאים שיש להסדיר כחלק מגירושיהם. להליך הגישור יתרונות בולטים: הוא קצר וזול בהרבה מניהול הליכים בבית המשפט, הוא מאפשר לבני הזוג שליטה מקסימלית על תוצאת ההליך וגיבוש הסדר המשפיע על חייהם ועתידם, הוא מביא בחשבון את האינטרסים והצרכים הרחבים ביותר של בני הזוג והילדים ולא רק את הכללים המשפטיים והוא מאפשר העצמה והכרה הדדית של שני בני הזוג ופיתוח יכולתם של הצדדים לתקשר ולפתור מחלוקות באופן יעיל זה עם זו.

עם זאת, הליך הגישור מצריך יכולת להכיל אחד את השני, לתת אמון באופן בסיסי, להתגמש ולהתעלות מעל לרגשות קשים והוא אינו מתאים כאשר רמת הקונפליקט בין הצדדים היא גבוהה.

גישור כולל פגישות משותפות של הצדדים יחד עם המגשר וכן פגישות נפרדות בין המגשר לבין כל אחד מהצדדים, אשר האמור בהן אינו נמסר לצד השני.

כל מה שנאמר בגישור הוא סודי וחסוי ואינו יכול לשמש כראיה בבית המשפט במידה והגישור אינו מצליח והצדדים פונים לניהול הליכים בבית המשפט.

במהלך הפגישות אנו דנים בכל הנושאים הרבלנטיים ומגבשים הסכמות עקרוניות בין הצדדים בכל נושא ונושא. לאחר שלובנו כל הנושאים, המגשר עורך הסכם גירושין המנוסח באופן מחייב משפטית ומבטא את ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים. ההסכם נחתם על ידי הצדדים ומוגש לבית המשפט לאישור ועל מנת שינתן לו תוקף של פסק דין.

פגישות הגישור נערכות במשרדנו באוירה עניינית ונעימה. פגישת גישור נמשכת כשעתיים ומספר הפגישות תלוי במורכבות התיק וביכולתם של הצדדים לנהל את הפגישות בצורה עניינית. השירות כולל גם את עריכת ההסכם המשפטי בסיום ההליך, את הגשתו לאישור בית המשפט וכן ליווי הצדדים במהלך הדיון באישור ההסכם בבית המשפט.

 

תביעות בין קרובי משפחה הנובעות מסכסוך במשפחה

בית המשפט לענייני משפחה הוא בעל סמכות שיפוט יחודית לא רק בתביעות הקשורות לגירושין, אלא בכל תביעה אשר הצדדים לה הם קרובי משפחה ואשר עילת התביעה נובעת מסכסוך במשפחה.

לפיכך, סכסוכים עסקיים בין קרובי משפחה כגון תביעות בגין הפרת חוזה, תביעות הקשורות לחברות ולנכסים עסקיים בגין בני משפחה, תביעות הקשורות למקרקעין בין בני משפחה ותביעות נזיקין בין בני משפחה, לרבות תביעות בגין לשון הרע, כולן נדונות בפני בית המשפט לענייני משפחה.

הדיון בבית המשפט לענייני משפחה הוא בעל אופי יחודי, הן מבחינת סדרי הדין הנוהגים בו והן מבחינת אופי ניהול ההליך והראיה היחודית שיש לשופטי המשפחה. בשל העובדה שהסכסוך הוא בין קרובי במשפחה, הרי שפרט למאפיינים המשפטיים והעסקיים של הסכסוך, יש לסכסוך גם מאפיינים אישיים ורגשיים הקשורים ליחסי הקירבה המשפחתית שבין הצדדים. דיון זה שונה מדיון אזרחי רגיל בבית משפט שלום או מחוזי ומצריך התמחות יחודית וניסיון בניהול הליכים בבית משפט זה.

משרדנו מספק שירותים של יעוץ, טיפול ויצוג בתביעות אלו ומנצל לשם כך את הניסיון הרב שנצבר בניהול הליכים שונים ומגוונים בבית המשפט לענייני משפחה.

 

תביעות אבהות

תביעת אבהות היא תביעה להכרה בקשר של אבהות בין גבר לבין ילד או ילדה. התביעה יכולה להיות מוגשת על ידי האם בשם הילד או על ידי האב.

המקרים האופייניים הם כאשר נולד ילד כתוצאה מיחסים בין גבר ואישה שאינם נשואים והאישה מעוניינת בפסק דין שיקבע שאביו של הילד הוא אותו גבר, או כאשר הגבר מעוניין שינתן פסק דין שכזה.

מתן פסק דין הקובע את אבהותו של גבר ביחס לילד משמעה שאותו גבר יהיה בעל כל הזכויות והחובות של אב כלפי ילדו הקטין, לרבות אפוטרופסות ואחריות הורית, חבות במזונות, זכות להסדרי ראיה עם הילד וכד'.

הדרך הטובה ביותר לקביעת אבהות היא באמצעות ביצוע בדיקה גנטית הנקראת בדיקת סיווג רקמות שביכולתה לקבוע קשר גנטי של הורות בין אב לבין ילד ברמת ודאות כמעט מוחלטת. קיומה של בדיקה כזו אפשרי רק על פי צו בית המשפט, אשר ניתן על פי הוראות חוק מידע גנטי. צו שכזה לא ינתן במקרה בו קיים חשש לממזרות של הילד, כלומר כאשר במועד ההתעברות היתה האם אישה נשואה והאב הנטען אינו בעלה. בכל תביעת אבהות יש לצרף את היועץ המשפטי לממשלה להליך והוא נדרש להביע את עמדתו לגבי התביעה בפני בית המשפט.

גבר יכול לסרב לבצע בדיקה כאמור, אולם על פי הפסיקה סירובו נזקף לחובתו כך שניתן לראות בכך כראיה להיותו האב כנטען.

 

לחזרה לדף שירותי המשרד

לקריאה על הסכמים  בתחום דיני המשפחה

לקריאה על דיני ירושה

 

לפגישת ייעוץ ראשונית
חייגו 054-4546844
או מלאו את הטופס: