054-4546844 phone-icon

אילן יעקובוביץ - עו"ד גירושין ומגשר

יצוג משפטי וגישור בגירושין וענייני משפחה

מאמרים

האם יש סיכוי לאהבה בלילות הקרים?

השבוע חל יום האהבה. זוגות יצאו להם לעיר הגדולה לחגוג את אהבתם, או שנשארו לחגוג בבית. ואני חשבתי על כל אותם נשים וגברים שיושבים באותו ערב בבית ולא חוגגים. חשבתי על כל אותם בודדים ובודדות שהמילה ״אהבה״ מעוררת בהם תחושה של החמצה, מכיוון שהיא איננה נוכחת בחייהם.

אם חשבתם שאני מתכוון לאנשים שגרים לבד, שאין להם זוגיות, לרווקים ורווקות, טעיתם. אני מתכוון דווקא לנשואים ולנשואות, שיש בן או בת זוג שם לצידם, אבל שיודעים שזה לא זה, שרע להם, שהקשר לא טוב. אין בדידות קשה יותר מזו של מי שלכאורה נמצא ביחד עם בן או בת זוג, אך עדיין מרגיש לבד. לפחות לאלה שבאמת לבד, יש תקווה – אולי מחר הם ימצאו אהבה. אך למי שכבר נשוי ולכאורה כבר אמורה להיות לו אהבה אבל אין לו, יש תחושה של ייאוש.

החורף השנה קר במיוחד. על מה חולמים הרווקים והרווקות בלילות הקרים? על זה שתהיה להם זוגיות אוהבת וחמימה, מישהו או מישהי להרגיש קרוב. על מה חולמים באותם לילות קרים אלו שנשואים אך לא באושר? על אותו הדבר בדיוק.

btb2

החמצה היא תחושה קשה. להרגיש שבחרתי בבן הזוג הלא נכון, שמשהו מהותי התקלקל בזוגיות שלי, שהנישואים שלי לא מספקים אותי ואני לא מאושר, זה קשה מאוד. אנחנו לא רוצים להרגיש את ההרגשה הקשה הזאת. לכן אנחנו מטאטאים אותה מתחת לשטיח, מאלחשים אותה, בכל מיני דרכים. קוברים את עצמנו בעבודה, אוכלים כדי לנחם את עצמנו, מכבים את המוח מול מסך הטלוויזיה או המחשב, חלק גם מוצאים להם כל מיני ריגושים מהצד שמאפשרים להם בריחה רגעית אבל לא באמת פותרים שום דבר. אבל כמה שלא נברח ונטשטש, מתחת לפני השטח, בלי שאף אחד רואה, יש מעין תחושה עמומה של כאב, של החמצה, והזמן עובר והנה עוד שנה חלפה, עוד יום אהבה, והאהבה חסרה.

אז מה הפתרון? גירושין? להתחיל מחדש עם מישהו אחר? או אולי להיפך? לטפל בקשר הזוגי ולשקם אותו? האם זה אפשרי בכלל? ומה בכלל אני רוצה? השאלות האלו מוכרות לי מאוד. אני שומע אותן מידי יום מאנשים שפונים אלי לייעוץ. אנשים שאומרים לי שלא טוב להם בנישואין שלהם, הם חייבים לעשות משהו בקשר לזה, אבל הם לא יודעים איך להחליט מה לעשות. האם להתגרש או לנסות טיפול זוגי? האם ״לפרק את החבילה״ או לנסות לשפר אותה? איך לדעת מה נכון לי? איך לברר לעצמי מה אני רוצה? יש כל כך הרבה שיקולים, יש כל כך הרבה פחדים.

כעורך דין של דיני משפחה, משך שנים רבות לא הייתה לי שום דרך לעזור לאנשים שפנו אלי בהתלבטות כזאת. לכל היותר יכולתי לתת להם ייעוץ משפטי ראשוני לגבי הזכויות שלהם במקרה והם יחליטו להתגרש, ואז לומר להם שהם צריכים להחליט מה הם רוצים לעשות, ואם וכאשר הם יחליטו להתגרש, שיחזרו אלי. הם היו הולכים, הולכים להתייעץ עם החברים הקרובים, עם המשפחה, לפעמים הולכים לטיפול, לפעמים חוזרים אלי ולפעמים לא.

זה גרם גם לי לתחושה של החמצה, לחוסר אונים. הרגשתי שמגיע לאנשים האלו פתרון מקצועי יותר טוב, יותר ממוקד. לכן הלכתי ללמוד תואר שני בלימודי משפחה והוספתי לעצמי מקצוע נוסף – יועץ מומחה למשפחה. פיתחתי שירות ייעוץ ייחודי ממוקד לפתרון בדיוק של ההתלבטות הזאת – האם להתגרש או לא. שירות ייעוץ שמאפשר לאנשים לקבל החלטה מתוך עוצמה ובהירות.

דווקא השבוע, השבוע בו חל יום האהבה, הגיע אלי לפגישה גבר מתלבט כזה. עוד לפני שהתחילה השיחה בינינו, ראיתי על פניו את ההבעה הזאת שאני מכיר כל כך טוב, ההבעה שחושבים שאחרים לא רואים, של מישהו כבוי, שנמצא בהתלבטות שהוא לא יודע איך לפתור. שוחחנו, הקשבתי לו וכשסיפרתי לו על שירות הייעוץ הזה ועל מה שהוא מאפשר, ראיתי לחלוחית מופיעה בעיניו, יחד עם ניצוץ של תקווה. יש דרך לפתור את ההתלבטות ולקבל החלטה, שתוביל – כך או כך – לאהבה שתהיה נוכחת מחדש, גם בלילות הכי קרים.

 

אם כל מה שכתבתי רלבנטי גם עבורך וברצונך לשמוע עוד על שירות הייעוץ עליו כתבתי, אני מזמין אותך לפנות אלי באמצעות מילוי הפרטים בטופס שלמטה (הפרטים והפניה ישמרו כמובן בסודיות מלאה) ואצור איתך קשר לתיאום פגישה.

 

...