יצוג משפטי וגישור בגירושין וענייני משפחה


054-4546844 phone-icon

התביעות האופייניות להליכי גירושין

הליכי הגירושין כוללים בדרך כלל כמה תביעות העוסקות בהיבטים השונים שיש להסדיר כאשר בני זוג מתגרשים. להלן מידע על תביעות אלו, בהן אנו מומחים ובהן אנו מטפלים כחלק מהטיפול והיצוג בהליכי הגירושין:

– תביעת גירושין
– תביעת שלום בית
– תביעות כתובה
– תביעת משמורת והסדרי ראיה
תביעה למזונות ילדים
תביעה למזונות אישה
תביעות בענייני רכוש וממון

 

תביעת גירושין

תביעת גירושין יכולה להיות מוגשת או על ידי הבעל או על ידי האישה. התביעה מנוהלת בבית הדין הרבני וצריכה להיות מבוססת על עילת גירושין מן הדין העברי. במידה והתביעה תתקבל, בית הדין יתן פסק דין המחייב בעל לתת גט לאשתו (במידה ומדובר בתביעה שהגישה האישה נגד הבעל) או פסק דין המחייב אישה לקבל גט מבעלה (במידה ומדובר בתביעה שהגיש בעל נגד אשתו). לתביעת גירושין ניתן לכרוך תביעות נוספות הקשורות לגירושין, כגון תביעת משמורת, תביעות רכושיות, תביעה למזונות אישה ותביעה למזונות ילדים.

תביעת שלום בית
תביעת שלום בית מוגשת על ידי הצד שאינו מעוניין בגירושין, אלא בשיקום חיי הנישואין וחיי המשפחה. לתביעה לשלום בית גם כן ניתן לכרוך תביעה למזונות אישה אשר במסגרתה ניתן לעתור לסעד של מדור ספציפי – מתן צו המאפשר לאישה להמשיך ולהתגורר בדירת המגורים של הצדדים. מתן צו שכזה מונע את פירוק השיתוף בדירה ומכירתה ומשמש פעמים רבות כמנוף לחץ על הבעל להסכים לסיים את הליכי הגירושין בתנאים נוחים יותר מבחינת האישה.

תביעות כתובה
הכתובה היא מסמך משפטי הכולל התחייבויות שונות של הבעל כלפי אשתו. בין היתר, כוללת הכתובה התחייבות לתשלום כספי (סכום הכתובה ותוספת כתובה) וזכויות רכושיות שונות העומדות לאישה בהתייחס לנכסים שונים. לאחרונה ניכרת מגמה בבתי הדין הרבניים לעשות שימוש יצירתי בכתובה על מנת להקנות זכויות רכושיות שונות לנשים, במקרים המתאימים.

תביעת משמורת והסדרי ראיה
תביעת משמורת היא תביעה בה נקבע בידי מי יהיו הילדים לאחר הגירושין, כלומר היכן יהיה מקום המגורים הקבוע של הילדים. כמו כן נדונים בתביעה זו היבטים שונים הנוגעים להורות ולגידול הילדים כגון אחריות הורית, אפוטרופסות והסדרי ראיה – באילו מועדים יהיו הילדים אצל ההורה האחר שאינו משמורן. משמורת יכולה להיות בידי האם (המצב הנפוץ) או בידי האב. בשנים האחרונות מסתמנת מגמה לפסוק יותר ויותר משמורת משותפת הכוללת חלוקת זמנים ואחריות הורית שווה בין האם לבין האב.

לקריאה על תביעה למזונות ילדים
לקריאה על תביעה למזונות אישה
לקריאה על תביעות בענייני רכוש וממון

לחזרה לדף שירותי המשרד

 

לפגישת ייעוץ ראשונית
חייגו 054-4546844
או מלאו את הטופס: